Protesta e 11 majit në Tiranë, gjykata merr vendimin për 50 protestues

Prishtinë | 14 Maj 2019 | 15:54 | Nga Ekonomia Online

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për 50 protestues. Në vendimin e gjykatës u mor masa e “arrestit me burg” për 20 protestues.

Për 11 protestues u dha masa “arrest shtëpie” dhe për 19 të tjerë masa e sigurisë “detyrim paraqitjeje”.

Protesta e 11 majit, zhvilluar nga opozita e bashkuar u kritikua edhe nga ambasadat në vendin tonë. Ndërkombëtarët deklaruan se në atë protestë është përdorur dhunë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme