Protestuesit sulmojnë deputetët, asnjë polic në Kuvend

Prishtinë | 27 Pri 2017 | 19:46 | Nga

Në Kuvendin e Maqedonisë gjendja ka dalë jashtë kontrollit, protestuesit kanë pushtuar Kuvendin dhe po sulmojnë deputetët e shumicës sw re parlamentare.

Në Kuvend nuk ndodhet asnjë polic, për të mbajtur rendin. Lideri i LDSM-së, Zoran Zaev, është gjakosur.

Deputetët u sulmuan në press-qendër, pasi aty ishin mbledhur për t’u shpëtuar sulmeve të përkrahësve të VMRO-DPMNE-së.

Gjendja eskaloi pas zgjedhjes së kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme