Putin arrin në Turqi

Prishtinë | 03 Pri 2018 | 15:35 | Nga

Presidenti rus Vladimir Putin ka arritur në kryeqytetin turk Ankara.

Presidenti rus do të qëndrojë për një vizitë dyditore në Turqi ku do të takohet me Presidentin turk Tayyip Erdogan dhe do të merr pjesë në ceremoninë e vënies sëgurthemelit të Centralit Bërthamor Akkuyu, n

Pas takimit Erdoğan-Putin do të mbahet mbledhja e Këshillit të Bashkëpunimit të Nivelit të Lartë Turqi-Rusi (UDIK)

Dy liderët do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media pas mbledhjes dhe nënshkrimit të marrëveshjeve.

Kreu i shtetit nesër do të marrë pjesë në Samitin Trepalësh Turqi-Rusi-Iran, në të cilën do të flitet në lidhje me Sirinë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme