Qëllohen me armë zjarri policia në Elbasan

Prishtinë | 24 Sht 2020 | 13:45 | Nga Ekonomia Online

Persona ende të pa identifkuar kanë qëlluar me armë zjarri ndaj policisë së Shtetit. Mësohet se ngjarja e rëndë është regjistruar në lagjen ‘5 Maji’ në qytetin e Elbasanit.

Efektivët që kanë rënë pre e sulmit mësohet se janë pjesë e repartit FNSH dhe Shqiponja.

Kjo nuk është hera e parë që në Elbasan, grupet kriminale qëllojnë me armë mbi policinë. Pasi edhe në qershor 2016, një sulm mbi Policinë ndodhi po në Elbasan.

Kujtojmë se Elbasani është një nga qytetet me kriminalitet më të lartë në vendin tonë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme