Qeveria propozon rritje 10% të pagave në arsim

Prishtinë | 08 Tet 2019 | 10:06 | Nga Ekonomia Online

Qeveria sot ka propozuar 10% rritje të pagave për të punësuarit në sektorin e arsimit. Vendimi u morr pas takimit mes Ministrisë së Arsimit dhe Sindikatës në prani edhe të kryeministrit Zoran Zaev.

Derisa nga Qeveria e cilësuan si rritje hisotrike këtë propopzim, Nedellkov nga SASHK theksoi se propozimi  do të prezantohet në Këshillin e SAHK-ut, pastaj do njoftojnë nëse pranojnë propzimin e Qeverisë ose jo.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme