Rama: 23 vjet më parë u hap një epokë e re për shqiptarët e Kosovës

Prishtinë | 12 Qer 2022 | 15:18 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkruar me rastin e 23-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga pushtimi serb.

Rama ka shpërndarë dy fotografi të NATO-s gjatë hyrjes në Kosovë më 1999 dhe ka shkruar se me hyrjen e tyre, misioni është hapur në një epokë të re për shqiptarët e Kosovës.

“Si sot 23 vjet më parë, me hyrjen forcave të NATO-s u hap një epokë e re për shqiptarët e Kosovës”, ka shkruar kryeministri shqiptar. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme