Rama citon Migjenin, mesazh politik opozitës

Prishtinë | 21 Qer 2019 | 15:26 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka ironizuar me opozitën përmes një pjese nga vepra “Idhuj pa krena” të Migjenit.

Bazuar në pjesën e shkëputur duket sikur Rama ka dhënë mesazh politik për opozitën në një klimë të tensionuar politike atje.

“Në varrimin e idhujve të vjetër kumbonat kanë për të plasë së ramit, minaret kanë për të thye kurrizin së faluni dhe zhrecvet do t’u këputen telat e fytit së kënduari. Dhe do të vijë heshtja. Se çdo vikamë fillon e mbaron me heshtje. Mbasandaj do të fillojë puna”, shkruan Rama në Facebook, njofton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme