Rama e falënderon Merkelin në gjuhën gjermane

Prishtinë | 27 Jan 2020 | 11:59 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama e ka falënderuar kancelaren Angela Merkel në gjuhën gjermane.

Ky falënderim i Ramës vjen pas takimit me Merkelin që u zhvillua në kuadër të Konferencës së Donatorëve që do të mbahet më 17 shkurt.

“Kam ardhur enkas për Konferencën e Donatorëve. Faleminderit për solidaritetin dhe ndihmën si nga Gjermania, ashtu dhe nga vendet e tjera”, ka thënë Rama gjatë konferencës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme