Rama: Edhe 11 të shëruar të tjerë nga Coronavirusi

Prishtinë | 09 Pri 2020 | 08:22 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se edhe 11 pacientë të tjerë janë shëruar nga Coronavirus.

Gjithsej numri i të shëruarave në vend ka shkuar në 165.

“Lajm i mirë: 11 të shëruar sot”, ka shkruar Rama.

Ndërkohë nga specialistët e shëndetit publik vazhdon puna në terren për identifikimin e rasteve të reja dhe gjurmimin e kontakteve të rasteve, të konfirmuar pozitivë. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme