Rama kujton tërmetin tragjik: Mirënjohës për të gjithë ata që dhanë ndihmën e parë

Prishtinë | 26 Nën 2021 | 08:08 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka kujtuar dyvjetorin e tërmetit tragjik, nga i cili vdiqën 51 persona.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Rama tha se kujton me dhimbje familjet që humbën njerëz të dashur dhe tha se mbetet mirënjohës për të gjithë ata që dhanë ndihmën e parë.

Lexoni më poshtë postimin e plotë:

Tragjeditë sprovojnë njerëzit, popujt, shtetet dhe dy vjet nga fatkeqësia marramendëse e tërmetit, duke kujtuar humbjet, plagët, dhimbjet e duke parë çka mundëm të bëjmë deri këtu, mund të themi pa ndroje se sot jemi ngritur më të fortë e po ashtu mund të marrim frymë të lehtësuar, për faktin se mijëra familje të goditura prej asaj fatkeqësie sot janë më mirë se sa përpara goditjes prej saj

Kujtoj me dhimbje familjet që humbën njerëz të dashur dhe mbetem mirënjohës pa fund për të gjithë ata që dhanë ndihmën e parë, që u solidarizuan nga të katër anët e vendit dhe të botës me të goditurit nga fatkeqësia, që punuan e punojnë pa pushim për të kthyer deri familjen e fundit në shtëpi më të mirë, më të fortë, më të bukur.

May be an image of one or more people and indoor
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme