Rama mbledh Kryesinë e PS-së

Prishtinë | 21 Tet 2019 | 10:39 | Nga Ekonomia Online

Ka nisur këtë mëngjes mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste të Shqipërisë, ku i pari në selinë rozë ka mbërritur kryetari Edi Rama.

Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu raporton se me gjasë do të diskutohet edhe situata e krijuar pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë, por kjo çështje nuk është parësorja për socialistët në mbledhje.

Pika kryesore në rendin e ditës janë zgjedhjet brenda Partisë Socialiste. Pas 30 qershorit, PS është përfshirë në zgjedhje të brendshme dhe faza e parë ka përfunduar. Tani pritet të nisë edhe faza e dytë, ndërkohë që deri në fund të muajit nëntor pritet të zgjidhen të gjithë kryetarët e PS-së në Shqipëri, raporton Tch.

Pas mbledhjes së Kryesisë, kryeminstri Rama do të jetë në një tjetër mbledhje, kësaj here me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi dhe kryetarin e Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, për të diskutuar pikërisht mbi hapat që do të ndiqen për realizimin e kësaj reforme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme