Rama – Metës: Mos i fut hundët te menaxhimi i pandemisë

Prishtinë | 28 Tet 2020 | 11:28 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka bërë thirrje Presidentit Ilir Meta që të mos përzihet në situatën e menaxhimit ta pandemisë.

“Ilir ti s’ke asnjë kompetencë të fusësh hundët në punët e ekspertëve për menaxhimin e situatës mjekësore! Si fillim mos dil vetë pa maskë nga shtëpia,mblidh edhe partinë tënde që të mos bëjë thirrje histerike kundër maskës dhe shiko punën që ke se vetëm atë s’po bën prej kohësh!“, është shprehur Rama përmes Tëitter.

“Ekspertët janë ata që vendosin për hapat që duhen ndërmarrë çdo ditë në bazë të strategjisë së vjeshtë-dimrit.Rritja e numrave është brenda parashikimeve dhe ne duhet të shmangim me çdo kusht një mbyllje të re, prandaj secili, ti i pari, duhet të zbatojë rregullat e thjeshta!”.

Rama ka thënë se Ministrja e Shëndetësisë meriton përkrahje pa rezervë për punën e palodhur që po bën.

“…siç e meritojnë ekspertët dhe padiskutim mjekët e infermierët që po shkëlqejnë prej muajsh në këtë luftë, ku e tërë bota po vuan nga të njëjtat probleme e dilema të mëdha vendim-marrëse!”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme