Rama nesër në Athinë

Prishtinë | 28 Tet 2019 | 10:39 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, do marrë pjesë nesër në forumin e BE me vendet e Ligës Arabe që do mbahet në Greqi.

Ora News raporton se Rama do mbajë një fjalim në forum në emër të gjithë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor.

Ndërsa gjatë këtij samiti pritet të zhvillohet një takim mes kryeministrit shqiptar dhe homologut të tij grek, Kyriakos Mitsotakis për çështjet kryesore mes dy vendeve, siç është ajo e detit.

Gjithashtu gjatë takimit mes dy kryeministriave do ketë një rikthim të çësthjes së detit, që ka mbetur pezull.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme