Rama publikon pamjet e stadiumit: Ta gëzojnë brezat

Prishtinë | 15 Nën 2019 | 17:34 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, me anë të një postimi në rrjetin e tij social “Facebook” tregon pamje nga përfundimi i stadiumit kombëtar dhe uron të gjithë brezat.

Nevoja për ndërtimin e një stadiumi kombëtar dinjitoz ka qenë e hershme. Por buxheti i varfër i Shqipërisë e mbante projektin thjesht një ëndërr të pamundur për tu realizuar. Deri tre vjet më parë. Në vitin 2015, qeveria vendosi që Arena Kombëtare të ndërtohet me koncesion nga fondet e privatit.

“U KRY. TA GËZOJNË BREZAT. #FORCASHQIPËRIA”, shkruan kryeministri.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme