Rama: Shqipëria e para në listën e projekteve të fituara për financim nga Samiti i Triestes (Video)

Prishtinë | 12 Kor 2017 | 21:01 | Nga

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte pjesë e Samitit të Tristes i cili u mbajt sot.

Me këtë rast kryeministri Rama ka theksuar se ishte një Samit inkurajues lidhur me ecurinë evropiane të rajonit në përgjithësi.

Gjithashtu Rama ka përmendur renditjen e parë të Shqipërisë në listën e projekteve të fituara për financim.

Ky është postimi i plotë:

Një samit inkurajues për ecurinë europiane të rajonit dhe po ashtu për Shqipërinë, që këtë herë është e para në listën e projekteve të fituara për financim✌

https://www.facebook.com/pg/edirama.al/videos/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme