Rama takohet me Erdoganin në Turqi

Prishtinë | 10 Gus 2022 | 13:24 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërië, Edi Rama, ka bërë të ditur se ka takuar presidentin turk, Recep Tayip Erdogan, gjatë qëndrimit të tij në Ankara.

”Gjihnjë vëllazëror”, e ka cilësuar Edi Rama takimin që pati me Recep Tayip Erdogan, me të cilin siç thotë diskutuan edhe për projekte konkrete për përballimin e sfidave të kohës, përcjell Klankosova.tv.

”Ankara – Takim si gjithnjë vëllazëror me Presidentin Erdogan dhe projekte konkrete për përballimin e dy sfidave të madhe të kohës, garantimi i energjisë dhe lëndëve ushqimore bazë”.

Të ngjashme