Rama takon George Sorosin në New York, e cilëson mik të çmuar

Prishtinë | 23 Sht 2021 | 21:16 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku sot ka takuar miliarderin filantrop, George Soros.

Për këtë ka bërë të ditur vet Rama, përmes një njoftimi në facebook, ku në një dedikim të tij, e cilëson Sorosin mik të çmuar, transmeton Klankosova.tv.

”Në Nju Jork me mikun e çmuar George Soros, një mendje e rrallë dhe një mbështetës i palëkundur i Shoqërisë së Hapur”.

Të ngjashme