Rama: Të qëndrosh në shtëpi nuk do të thotë të ulesh me fqinjët

Prishtinë | 21 Mar 2020 | 11:09 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, edhe sot ka vendosur që të shpërndajë një video sensibilizuese për të gjithë qytetarët që shkelin rregullat e karantinës si masë e ndërmarrë kundër përhapjes së Coroanvirusit.

Në video shfaqet Kryetari i Bashkisë në një qytezë të Siçilisë i cili me tone të larta dhe i acaruar u drejtohet qytetarëve të Italisë që të qëndrojnë në shtëpi dhe të mos dalin.

Ndërkohë Rama shkruan “NJË MESAZH NGA ITALIA KU ÇDO 2 MINUTA VDES NJË NJERI”


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme