Rama vendos lule mbi varrin e varrin e Papës shqiptar (Video)

Prishtinë | 27 Nën 2021 | 19:08 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka marrë udhë për Vatikan, ku është pritur nga Papa Françesku.

Ai gjatë kësaj vizite ka njoftuar se ka vendosur lule mbi varrin e Papës shqiptar, Klementi XI.

“Lule në varrin e Papës shqiptar Klementi XI, i quajtur edhe Papa Albani si dhe në varrin e Gjon Palit II, mik i çmuar i Shqipërisë”, ka shkruar ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme