Rama: Viti i Ri s’duhet të gjejë asnjë rrënojë të pa pastruar

Prishtinë | 04 Dhj 2019 | 09:55 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar një video nga pastrimet e rrënojave që po bëhen në zonat e prekura, ndërsa theksoi se deri në fund të këtij muaji duhet të pastrohen të gjitha rrënojat.

“Viti i Ri s’duhet të gjejë asnjë rrënojë dhimbjeje të papastruar në Durrës e Thumanë dhe në vend të tyre, duhet të sjellë edhe disa parqe të kujtesës së kësaj tragjedie”, shkroi Rama në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme