Rasti i parë me AH1N1 në Durrës

Prishtinë | 09 Shk 2019 | 10:39 | Nga Ekonomia Online

Identifikohet rasti i parë me virusin AH1N1 në spitalin e Durrësit.

Bëhet fjalë për një pacient që ndodhet në këtë spital, një burrë rreth 60-vjeçar identifikuar si K. Beçka.

Mësohet se ai ndodhet prej tre ditësh ne repartin e Reanimacionit te Kirurgjisë në spitalin e Durrësit.

Viktima e fundit e prekur nga AH1N1 është një e moshuar nga Shkodra, ndërsa tre rastet e tjera ishin një nga Tirana dhe dy nga Elbasani. Ndërkohë që specialistët kanë bërë apel për vaksinim duke thënë se nuk ka vend për panik.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme