Reshjet e shiut, përmbytje në Tiranë, Durrës dhe Lezhë

Prishtinë | 07 Nën 2019 | 08:11 | Nga Ekonomia Online

Kjo është ajo që ndodh sa herë Tirana përfshihet nga reshje shiu. Trafiku i rënduar e bën të vështirë lëvizjen e automjeteve në rrugët kryesore të qytetit.

Reshjet e shiut nisën më herët, por rrugët u mbushën me mjete që nuk lëviznin pas orës 16 në momentin kur fluksi shtohet pasi njerëzit dalin nga puna, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa kjo është pamja e rrugëve të Durrësit pasditen e të mërkurës. Rrugët janë bllokuar dhe bërë të pakalueshme veçanërisht për këmbësorët, por edhe trafiku i mjeteve është rënduar.

Arsyeja është se në disa pjesë të rrugëve ujërat e shiut shkaktuan përmbytje. Në disa raste ato fiken edhe makina

E njëjta situatë ishte edhe në qytetin e Lezhës. Lagjja Besëlidhja në këtë qytet u përmbyt sërish dhe rrugët u mbushën me ujë dhe automjete.

Për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje, ndiqni kronikën e përgatitur nga Top Channel.


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme