Sali Berisha paralajmëron “cunami” në protestën e sotme

Prishtinë | 11 Maj 2019 | 10:45 | Nga Ekonomia Online

Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha, ka paralajmëruar një “cunami” nga protesta e sotme e opozitës që do të mbahet në Shqipëri.

“Sot Cunami i Tiranës kundër Edvinit epiqendër planetare e protestës. Rama ik”.

Berisha konsiderohet si “udhëheqës në hije” i PD-së dhe protestave opozitare që po zhvillohen në Tiranë. Këto protesta po zhvillohen me kërkesën për formimin e një “Qeverie transitore”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme