Serbia nesër pritet t’i zbut masat anti-Covid

Prishtinë | 08 Pri 2021 | 15:36 | Nga Ekonomia Online

Nesër do të mbahet mbledhja e Shtabit të Krizave në Serbi, në të cilën do të diskutohet situata aktuale epidemiologjike, si dhe masat kundër Covid-19.

Tanjug raporton se në këtë mbledhje pritet të zbuten masat kundër virusit.

Kryeministrja e vendit, Ana Brnabiq tha se flet pothuajse çdo ditë me pjesën mjekësore të Shtabit të Krizave dhe e di se cili është pozicioni i tyre.

Po ashtu ajo vuri në dukje se nuk ka nevojë për futjen e detyrimit të vaksinimit në Serbi.

Të ngjashme