Serbia përgatit paradën e madhe ushtarake, mysafir do jetë edhe Putini

Prishtinë | 17 Gus 2018 | 10:57 | Nga

Serbia po përgatit një paradë të madhe ushtarake me rastin e 100-vjetorit të fitores në Luftën e Parë Botërore.

100 tanke do të gjuajnë në paradë ndërsa do të shfaqet edhe sistemi i ru VNM i armëve me furnimin nga Bellorusia, ku do të shfaqen edhe tri raketat e reja MIGS-29.

Raportohet se do të organizohet një shfaqje spektakolare e automjeteve të blinduara dhe automjeteve luftarake.

Mysafir special i kësaj ceremonie do të jetë miku serb, Vladimir Putin.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme