Sërish tërmet i fuqishëm afër Greqisë, raportohet se dridhjet u ndjenë edhe në Kosovë

Prishtinë | 11 Jan 2022 | 07:49 | Nga Ekonomia Online

Një ditë pas tërmetit të fuqishëm në Follorinë, një lëkundje sizmike edhe më e fortë është regjistruar në rajonin e Qipros.

Sipas Qendrës për Monitorimin Sizmik në Europë dhe Mesdhe tërmeti me magnitudë 6.5 Rihter u regjistrua rreth orës 03:00 në Qipro, 100 km larg qytetit të Limasolit.

Deri në këto momente nuk raportohet për persona të lënduar, por qytetarët e kanë kaluar natën jashtë dhe në makina nga paniku.

Raportohet se tërmeti që ka dridhur Qipron është ndier edhe në Kosovë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme