Sërish tërmet në Korçë

Prishtinë | 29 Jan 2020 | 08:57 | Nga Ekonomia Online

Pas tërmetit që ra ditën e djeshme në Durrës ku magnituda ishte 4.9 e shkallës rihter në vend Shqipëri janë ndjerë edhe 7 lëkundje të tjera.

Tërmeti më i fundit ka rënë në orën 7 të mëngjesit dhe epiqendra ka qenë në Korçë.

Kryesisht tërmetet që kanë rënë gjatë natës, kanë pasur magnituda më të vogla se 3 i shkallës rihter.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme