Shefi i UNMIK-ut sot në Beograd, takohet me Vuçiqin

Prishtinë | 09 Gus 2017 | 09:22 | Nga

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet që gjatë ditës së sotme të takohet me Përfaqësuesit Special të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së dhe shefit të UNMIK-ut Zahir Tanin.

Takimi do të mbahet në ndërtesën e Sekretariatit të Përgjithshëm të Presidentit të Republikës, thuhet në njoftimin e Departamentit të Medias.

Ndërsa nuk është sqaruar se cila është arsyeja e takimit të shefit të UNMIK-ut dhe numrit një të Serbisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme