Shembet ndërtesa te Arena Kombëtare, Veliaj e quan “çibani i fundit”

Prishtinë | 12 Kor 2019 | 10:32 | Nga Ekonomia Online

Shembet ndërtesa para Arenës Kombëtare te sheshi “Italia”. Godina 4-katëshe ishte ndërtuar para disa vitesh në hapësirë publike, dhe në të ishin vendosu disa biznese, bar kafe, restorante, dhe fast-food.

Përmes një postimi në rrjetin social “Tëitter”, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj thotë se tashmë tashmë sheshi “Italia” hapet plotësisht në funksion të qytetarëve.

“Çibani i fundit!

Iken ngrehina e mbetur nga aksi qendror i Tiranes per ta hapur plotesisht Sheshin Italia per Arenen Kombetare 🏟

Shpronesim per ata me leje, prishje per te fortet qe shtuan katet pa leje ne kohe te Lulit e Kunatit famekeq #TiranaNukNdalet”, shkruan kryebashkiaku Veliaj.

Të ngjashme