Shënohet 27-vjetori i Partisë Socialiste

Prishtinë | 12 Qer 2018 | 13:36 | Nga

Partia Socialiste në Shqipëri sot feston 27 vjetorin e themelimit të saj. Në këtë përvjetor presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka thënë se kjo forcë politike është shumë e rëndësishme.

Ai ka uruar edhe të gjithë anëtaret dhe simpatizantët e këtij subjekti politik.

Postimi i tij i plotë:

“Në këtë përvjetor të themelimit të Partisë Socialiste, kësaj force politike shumë të rëndësishme, kam kënaqësinë t’i uroj lidershipit, anëtarëve dhe simpatizantëve të saj, suksese në përmbushjen e përgjegjësive qeverisëse në funksion të së ardhmes evropiane të Shqipërisë”, ka shkruar Meta në Facebook.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme