Shkatërrohet banda italo- shqiptare në Messina, në pranga 12 persona

Prishtinë | 19 Kor 2019 | 09:35 | Nga Ekonomia Online

12 persona të një bande kriminale të qytetit të Messinës janë arrestuar në orët e para të mëngjesit. Policia italiane bën me dije se grupi kriminal merrej me trafikun e drogës dhe armëve. Ende nuk bëhen me dije emrat e të arrestuarve por sipas mediave italiane personat të cilët kanë rënë në sitën e Policisë janë emra të shquar. 

Grupi kriminal operonte në lagjen popullore ” Mangialupi “, të qytetit të Messinës, e cila është pika lidhëse midis Siçilisë dhe pjesës tjetër të Italisë. Nuk përjashtohet mundësia që grupi të trafikonte drogë dhe armë nga Shqipëria përderisa Policia flet për shqiptarë të arrestuar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme