Shkupi, Koçani e Prilepi përfshihen nga të reshura të dendura të shiut

Prishtinë | 15 Qer 2018 | 16:15 | Nga

Shiu i rrëmbyeshëm, i shoqëruar nga vetëtimat, ka përfshirë shumë rajone të vendit, kurse më të goditur raportohet të jenë rajoni i Shkupit dhe i Prilepit.

Enti Hidro-Meteorologjik raporton se mot i paqëndrueshëm do të mbretërojë edhe në ditën e nesërme, por edhe në javën që vjen.

Në rajonin e Prilepit raportohet për 40 deri 50 litër të reshura shiu për metër katror.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme