Shqipëri, 23 raste të reja me Coronavirus

Prishtinë | 21 Kor 2021 | 18:16 | Nga Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë gjithashtu njoftoi se kanë fituar betejën edhe 11 pacientë, ndërkohë raste aktive momentalisht janë 210.

Statistika (21 Korrik 2021)
Raste të reja ditore 23
Të shëruar në 24 orë 11
Të shtruar në spitale 5
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 2,516

Testime totale 865,474
Raste pozitive 132,763
Raste të shëruara 130,097
Raste Aktive 210
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 91
Elbasan 21
Durrës 21
Vlorë 18
Kukës 16
Shkodër 14
Lezhë 13
Fier 11
Korçë 4
Gjirokastër 1.

Të ngjashme