Shqipëri, dy të vdekur dhe 279 raste të reja me Covid-19

Prishtinë | 22 Shk 2022 | 18:49 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njoftoi se në 24 orët e fundit 2 persona kanë humbur jetën nga coronavirusi.

Nga 2387 testime të kryera, 279 qytetarë kanë rezultuar të infektuar, ndërsa 483 persona janë shëruar. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 73 pacientë, nga të cilët 13 janë në gjendje më të rënduar, njoftoi ministria.

Statistika (21 Shkurt 2022)

Raste të reja ditore 279

Të shëruar në 24 orë 483

Të shtruar në spitale 73

Humbje jete në 24 orë 2

Testime ditore 2387

Testime totale 1,732,633

Raste pozitive 270,734

Raste të shëruara 263,518

Raste Aktive 3763

Humbje jete 3,453

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 1158

Fier 610

Elbasan 416

Vlorë 361

Berat 283

Lezhë 246

Kukës 161

Durrës 159

Gjirokastër 129

Shkodër 126

Korçë 94

Dibër 20

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme