Shqipëri: Katër të vdekur e 171 raste të reja me COVID-19

Prishtinë | 12 Tet 2020 | 17:21 | Nga Ekonomia Online

Katër të vdekur dhe 171 raste të reja me COVID-19 janë shënuar brenda 24 orëve të fundit në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë njofton se janë shëruar 85 pacientë.

Raste aktive janë 5561.

Ministria ndërkaq ka kujtuar të gjithë qytetarët se duke nisur nga data 15 tetor do të jetë e detyrueshme mbajtja e maskës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme