Shqipëri, një i vdekur dhe 357 raste të reja me COVID-19

Prishtinë | 04 Dhj 2021 | 17:19 | Nga Ekonomia Online

Në Shqipëri, gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 357 raste të reja me COVID-19 si dhe ka vdekur një person që ishte i prekur me këtë virus.

Po ashtu janë shëruar edhe 469 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 201,017 që nga fillimi i pandemisë.

Numri total i të prekurve me koronavirus ka arritur në 201,402, kurse i të vdekurve është 3,109 persona, transmeton Klankosova.tv

Të ngjashme