Shqipëria dhe Komisioni Evropian nënshkruajnë marrëveshjen e parë të ndihmës pas tërmetit

Prishtinë | 17 Shk 2020 | 14:34 | Nga Ekonomia Online

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von den Leyen, dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kanë nënshkruar në Bruksel marrëveshjen e parë të ndihmës për Shqipërinë pas tërmetit.

Ajo kap vlerën e 15 milionë eurove dhe do të shërbejë për rindërtimin e shkollave të dëmtuara nga tërmeti.

Më vonë do të nisë Konferenca e Donatorëve ku shtetet ndaras do të japin kontributin e tyre.

Bruksel🇪🇺 – KONFERENCA E DONATORËVE🇦🇱Nënshkrimi i Marrëveshjes së Grantit prej 15 milion euro të Komisionit Europian me Presidenten e KE, Ursula von der Leyen#TogetherForALBANIA#SëBashkuPërSHQIPËRINË🤝

Gepostet von Edi Rama am Montag, 17. Februar 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme