Shtatë viktima nga Coronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Prishtinë | 01 Qer 2020 | 13:00 | Nga Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit janë regjistruar shtat viktima nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut.

Shtatë viktima në Spitalin 8 shtatori dhe një në klinikën për sëmundje infektive.

Njëri nga viktimat është i moshës 83-vjeçare, një tjetër nga Ohri i lindur në vitin 1976 dhe një i lindur në vitin 1947, raporton Alsat-M.

Ndërkohë që jo-zyrtarisht mësojmë se numri i të infektuarve në 24 orët e fundit është 89.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme