Shtatorja e Nënë Terezës vendoset në Rijekë të Kroacisë

Prishtinë | 26 Sht 2018 | 15:27 | Nga

Shtatorja e Nënë Terezës, me gjatësi 161 cm, është vendosur ditët e fundit në kishën e Shën Marisë në Trsat të Rijekës, në Kroaci, njofton ATSH.

Lajmi u bë i ditur nga ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko.

Në ceremoninë e përurimit të kësaj shtatoreje, të organizuar nën kujdesin e deputetes së Parlemantit të Kroacisë, Ermina Lekaj Prljaskaj, ishin të pranishëm bashkatdhetarë nga të gjitha trevat shqiptare.

Duke e cilësuar këtë ditë shumë të veçantë, një fitore të madhe shpirtërore për gjithë kombin shqiptar, Prljaskaj u shpreh se “këtë arritje e kemi të përbashkët. Së bashku e kemi arritur dhe do të jemi gjithmonë të fortë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme