Shtyhet seanca për Shullazin dhe grupin e tij

Prishtinë | 19 Shk 2019 | 10:24 | Nga Ekonomia Online

Është shtyrë seanca në Gjykatën e Apelit për Emiljano Shullazin, Gilmando Danin, Endrit Qyqon, Endrit Zelen dhe Blerim Shullazin, pasi mungonin dy avokatët mbrojtës të të pandehurve.

Seanca e radhës pritet të zhvillohet pas dy javësh.

Prokurori i Apelit për Krime të Isa Jata, do vazhdoj ta ndjekë këtë proces për arsye se Artan Bajrami u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Kujtojmë se 2 muaj më parë Krimet e Rënda dënuan me 55 vite burg Emiljano Shullazin, Gilmando Danin, Endrit Qyqja dhe Endit Zela si dhe Blerim Shullazin.

Për Shullazin u dha 14 vite burg, ndërsa ai bashkë me bandën e tij akuzohen për krijim të grupit të strukturat kriminal, gjobëvënie dhe kanosje për shkak të detyrës, shkruan lapsi.al.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme