Sot mbi Shqipërinë, mot i ftohtë dhe kryesisht i kthjellët

Prishtinë | 20 Dhj 2017 | 10:54 | Nga

Gjatë ditës se mërkurë, 20 dhjetor 2017, moti mbi Shqipërinë parashikohet te jete i ftohte dhe kryesisht i kthjellet. Baza e reve të ulta 1200 metër.

Temperaturat parashikohen me rënie të ndjeshme në vlerat minimale dhe pa ndryshim ne ato maksimale. Të pranishme do të jenë edhe ngricat.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet malore -10°/0°C

Vendet e ulëta -3°/9°C

Vendet bregdetare -2°/12°C.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme