Sot mblidhet Kuvendi i Shqipërisë

Prishtinë | 30 Pri 2020 | 09:37 | Nga Ekonomia Online

Për të tretën herë deputetët do të mblidhen në Kuvendin e Shqipërisë, pas situatës së CoVid-19, seancë e cila zhvillohet një gjendje të fatkeqësisë natyre.Ashtu si dhe dy seancat e tjera të zhvilluara, deputetët duhet të jenë të pajisur me maska dhe dorëza, të shpërndarë në të gjithë sallnë me qëllim ruajtjen e distancimit social.

Ndërkohë, Kuvendi do të bëjë një javë “pushim”, pasi Konferenca e Kryetarëve vendosi që javën e ardhshme nuk do ketë seancë plenare.

Seancat parlamentare do të mbahen në datat 14 dhe 21 maj, raporton Tch.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme