Sot në Forumin e Sigurisë në Beograd diskutohet për dialogun Kosovë – Serbi

Prishtinë | 22 Tet 2020 | 14:14 | Nga Ekonomia Online

Në kuadër të Forumit të Sigurisë në Beograd, që ka nisur më 6 tetor, sot do të diskutohet për dialogun Kosovë – Serbi. Ngjarja e sotme do të nisë në orën 15:15.

Mes panelistëve do të jenë edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, presidenti i Serbisë, Avdullah Hoti si dhe përfaqësuesi special i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

Diskutimi do të zhvillohet online për shkak të pandemisë COVID-19.

Ky është edicioni i dhjetë i këtij Forumi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme