Studentët në Tiranë protestojnë me tekstet e Mc Kreshës dhe Lyrical Sonit

Prishtinë | 12 Dhj 2018 | 09:18 | Nga Ekonomia Online

Protesta masive e studentëve e cila ka mbërthyer kryeqytetin për rreth një javë, është shoqëruar dhe me mbështetjen e artistëve e këngëtarëve të cilët gjtihashtu janë bërë pjesë e saj, por në një mënyrë të pazakontë.

Për të shtatën ditë me radhë studentet në Shqipëri po vazhdojnë protestat e tyre për shkurtimin e tarifave universitare, shkruan lajmi.net.

Në pankartat që po i mbajnë në duar vihen re edhe disa prej teksteve të hip-hop artistëve, Mc Kresha dhe Lyrical Son.

Kjo dëshmon edhe njëherë se projektet muzikore të P.I.N.T janë me rëndësi të veçantë përçojnë mesazhe.

Të ngjashme