Stuhia në Lezhë, prej dy orësh e gjithë zona pa energji

Prishtinë | 21 Gus 2018 | 11:25 | Nga

Moti i keq dhe stuhia që ka përfshirë Lezhën mbrëmjen e sotme ka lënë pa energji elektrike gjithë qytetin dhe 80% të fshatrave në këtë zonë.

Energjia elektrike është ndërprerë prej dy orësh dhe ende nuk ka mbërritur, shkruan BW.

Të gjithë punonjësit e OSHEE me në krye drejtorin e Lezhës Vinçens Tuku ndodhen në terren për riparimin e defekteve pasi janë këputur linjat e transmetimit të energjisë.

Nuk dihet ende kur do riparohen defektet dhe rikthehet energjia elektrike.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme