Sulmohen me armë dy shqiptarë në Greqi

Prishtinë | 12 Nën 2018 | 08:52 | Nga Ekonomia Online

Dy shqiptarë,  identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur janë sulmuar me armë zjarri mëngjesin e 11 nëntorit në Greqi.

Ngjarja ka ndodhur në Ambelokipi të Athinës, në kryqëzimin e rrugëve Sinope dhe Michalakopoulou dhe sipas policisë nuk pati persona të lënduar.

Shqiptarët ishin duke udhëtuar me makina, kur u sulmuan nga një motor me dy persona, të cilët mbanin në kokë kaskë.

Ndërkohë policia është angazhuar për zbardhjen e ngjarjes, shkruan syri.net.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme