Sulmohet zyrtari i partisë Liberale në Serbi për shkak të transparentit “Shesheli është kriminel lufte”

Prishtinë | 06 Maj 2018 | 14:39 | Nga

Është rrahur zyrtari i partisë Liberal Demokrate të Serbisë, Gjorgje Zhujoviq, sepse anëtarë të partisë së tij u mblodhën në fshatin Jarak të Serbisë me një baner ku shkruante se ‘Shesheli është kriminel i luftës”.

Aty, kryeradikali Vojislllav Sheshel dhe partia e tij kishin organizuar një tubim, raporton KTV.

Zhujoviqi, derisa ishte me megafon duke thënë se ‘Shesheli është kriminel i luftës dhe e gjithë Serbia duhet ta dijë’, atëherë anëtarë të Partisë Radikale Serbe e kanë sulmuar atë.

Policia ka ndërhyrë dhe ka larguar anëtarët e LDP-së nën përcjellje nga vendngjarja.

Sipas policisë, personi që e ka sulmuar Zhujoviqin është ende në kërkim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme