Të shtunën pritet përkeqësimi i motit, Porti i Durrësit paralajmëron vonesa

Prishtinë | 26 Tet 2018 | 14:16 | Nga Ekonomia Online

Të shtunën deri të martën pritet përkeqësim i detit me forcë deri 8 ballë me shpejtësi erë deri 90 km/orë në det të hapur.

Kapiteneria e portit detar Durrës i ka njoftuar të gjitha peshkarexhat dhe mjetet e vogla të qëndrojnë të sigurta në port, njofton TCH, përcjell Klan Kosova.

Koha e keqe pritet të shkaktoje vonesë në oraret e nisje-mbërritjes së trageteve të linjave Durrës-Bari dhe Durrës-Ankona.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme