Tensione në Kuvendin e Preshevës: Gjuajtje me ujë, fyerje dhe shkulje mikrofonash

Prishtinë | 16 Sht 2021 | 21:23 | Nga Ekonomia Online

Seanca e Kuvendit Komunal të Preshevës është zhvilluar nën tensione.

Siç raporton RTV Presheva këshilltarët komunal që nga fillimi e kishin devijuar debatin duke folur për tema jashta rendit të ditës.

Kryetari i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi i cili gjatë diskutimeve të tij ishte mjaftë i ashpërt ndaj oponentëve politik, ndërsa në fund të seancës doli para kryesisë së kuvendit ku fillimisht shkuli mikrofonin e më pas gjuajti me ujë dhe ja grisi dokumentat kryetarit të Kuvendit Sami Salihut.

Pamjet e publikuara janë të TV Aldi:

Të ngjashme