Tërmet në Maqedoni

Prishtinë | 25 Pri 2022 | 11:58 | Nga Ekonomia Online

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar dridhje të tokës në territorin e Maqedonisë së Veriut.

Obserbatori Seizmologjik pranë Fakultetit matematiko-natyror në Shkup bën të ditur se mëngjesin e sotëm, gjegjësisht rreth orës 06:36 është regjistruar tërmet me intensitet prej 2,8 ballëve sipas shkallës Riter.

Tërmeti ka qenë me epiqendër në Kresnë të Pehçevës.

Dridhjet e tokës gjithashtu janë ndjerë në Delçevë, Berovë dhe Pehçevë, raport Alsat-mk.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme